2021 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Draugaukime

Smurto ir patyčių prevencijos tikslas – sukurti saugią, ugdytinio asmenybės augimui, brandai ir ugdymuisi palankią aplinką lopšelyje-darželyje, kuriame ugdytiniai jaučiasi gerbiami, priimti, saugūs, jų nuomonė ir siūlymai yra išklausomi ir vertinami. Psichologinė ugdytinių savijauta ir saugumas lopšelyje-darželyje susijęs su emocine ugdytinių, lopšelio-darželio darbuotojų, tėvų (toliau – lopšelio-darželio bendruomenės nariai) gerove, jų tarpusavio santykiais. Prevencija yra nuolatinis, cikliškas (ne baigtinis) procesas, apimantis esamų arba potencialiai galimų problemų identifikavimą, tinkamų priemonių joms spręsti parinkimą ir vykdymą, poveikio į(si)vertinimą ir tolesnių veiksmų planavimą.

Šią veiklą darželyje vykdo socialinis pedagogas, koordinuoja Vaiko gerovės komisija. Veikla yra integruota į ugdomąją veiklą grupėse.

Veikla remiasi šiais principais:

  1.  į patyčias būtina reaguoti nepriklausomai nuo jų turinio (dėl socialinės padėties, lyties, amžiaus, seksualinės orientacijos, negalios, religinės ar tautinės priklausomybės, išskirtinių bruožų ar kt.) ir formos;
  2. kiekvienas lopšelio-darželio administracijos atstovas, auklėtojas, švietimo pagalbos specialistas ar kitas darbuotojas, pastebėjęs ar sužinojęs apie patyčias, turi reaguoti ir stabdyti;
  3. veiksmų turi būti imamasi visais atvejais, nepriklausomai nuo pranešančiųjų apie patyčias amžiaus ir pareigų, nepriklausomai nuo besityčiojančiųjų ar patiriančių patyčias amžiaus ir pareigų.

Su smurto ir patyčių prevencija susiję dokumentai: