2022 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Draugaukime

Lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vykdomos šios ugdymo programos:
1. Lopšelio-darželio „Varpelis“ „Bendroji ikimokyklinio ugdymo programa“
Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikui nuo 2 (išimtinais atvejais nuo 1,5 m.) iki 5-6 metų. Ugdymo procesas orientuojamas į vaiką. Vaikų ugdymas vyksta per socialinę, komunikavimo, pažinimo, sveikatos saugojimo ir judėjimo, meninę kompetencijas.
Dinamiška, informatyvi, psichologiškai ir fiziškai saugi ugdymo aplinka padeda užtikrinti visapusišką vaikų vystymąsi.
Pagrindinis vaikų ugdymo metodas yra žaidimas. Žaidžiant ugdomi pažinimo gebėjimai, lavinami judėjimo įgūdžiai, susipažįstama su aplinkiniu pasauliu ir savo vieta jame. Žaislai ir priemonės veiklos centruose žadina vaizduotę, išjudina visus pojūčius.
Eksperimentuodami, ieškodami ir atrasdami, vaikai patys, savais būdais patikrina, ar tie sprendimai teisingi, kaupia informaciją ir patirtį. Taip vaikai įpranta rinktis, pamatyti, įveikti sunkumus, kritiškai mąstyti ir formuoti sąvokas.
2. „Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymo(si) programa“.
Priešmokyklinis ugdymas teikiamas vaikui, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai.
Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas ir 5 metų vaikui tėvų prašymu ir jei tokį ugdymą rekomenduoja pedagoginė-psichologinė tarnyba.
Priešmokyklinio ugdymo trukmė – vieneri metai.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogas planuodamas grupės ugdomąją veiklą, vadovaujasi Bendrąja priešmokyklinio ugdymo(si) programa. Ugdymo tikslus ir turinį individualizuoja, atsižvelgdamas į grupės vaikų individualius poreikius ir tėvų lūkesčius. Priešmokyklinio ugdymo pedagogas, prieš programos įgyvendinimo pradžią, parengia ugdomosios veiklos metinį planą pagal patvirtintą priešmokyklinio ugdymo modelį.
3. Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa (integruojama į ugdomąją veiklą).
4. ES Programa ,,Vaisiai“.